Forum je zaključanOdgovori Stranica: 1/1.   [ 2 post(ov)a ]
Autor/ica Poruka
 Naslov: Kronična upala grla i nadraženost grla
PostPostano: 02 tra 2010, 16:58 
Jr. Member

Poštovani,
imam 38 godina i unatrag 15 ak godina imam problem sa kroničnom nadraženošću grla.
stalno imam grebenje grla i grlo mi je crveno.
Pregledom mi je ustanovljeno da imam deformiranu glasnicu i da prilikom govora se grlo napreže i stavra upale, što je uzrokavalo konstantnom nadraženošću grla.
MolimVas za savjet vezano uz inhalacije ili ispiranje grla za ublažavanje tegoba, kao i za neko trajnije riješenje , ako postoji.
lp
hvala

Vrh

Naslov: Re: Kronična upala grla i nadraženost grla
PostPostano: 06 tra 2010, 11:22 
Moderator

Vi vjerojatno imate osjećaj grebenja u ždrijelu, a ne grlu (grkljanu). Mislim da dijagnoza koja je ustanovljena dakle deformacija glasnice uopće ne postoji (može postojati neka tvorba na glasnicama, glasnice mogu biti otečene, debele ili hipertrofične, tanke ili atrofične, ali nisam čuo za termin deformirane), a glasnice koje su locirane u grkljanu, mogu biti istovremeno kronično upaljene kao i ždrijelo. Ako imate osjećaj grebanja u ždrijelu, te crvenilo sluznice ždrijela, Vi vrlo vjerojatno patite od kroničnog faringitisa ili kronične upale ždrijela, a takve upale su češće u kroničnih pušača, osoba sa višegodišnjom izloženosti prašini i/ili suhom zraku, odnosno kemikalijama, zatim kod kroničnih smetnji disanja na nos zbog bilo kojeg razloga, zatim kod kroničnih upala paranazalnih sinusa pri čemu se upalni sekret iz sinusa kronično slijeva straga iz stražnjih dijelova nosa u ždrijelo, zatim kod kronične upale nepčanih krajnika ili „mandula“, kod bolesti štitnjače ili žlijezda slinovnica, osoba koje konzumiraju prejaku suhomesnatu hranu, kod kojih tinja neka kronična bakterijska infekcija. Dakle, kao što vidite uzroci su raznoliki, a koji je uzrok, treba otkriti detaljnom pretragom. Tako, da nažalost nije moguće davanje preciznije dijagnoze odnosno terapije. Ono što ne može škoditi je inhalacije i grgljanje čaja od sljeza ili žalfije, propolis, biljne pastile za ždrijelo (Neoangin i slično), Vitamini A, D i E, uzimanje čajeva sa dosta limumna. No, mislim da trebate otići specijalistu ORL na jednu detalju obradu.

Vrh

Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Forum je zaključanOdgovori Stranica: 1/1.   [ 2 post(ov)a ]

Trenutno korisnika/ca: / i 0 gostiju.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Baner Baner Baner Baner Baner Baner Baner