Forum je zaključanOdgovori Stranica: 1/1.   [ 2 post(ov)a ]
Autor/ica Poruka
 Naslov: Užasna bol jezika ( Molim vas za odgovor )
PostPostano: 23 svi 2009, 07:54 
Jr. Member

Poštovani gospodine doktor,
Molim vas da mi pokušate pomoci sa savjetom u vezi ovog slučaja.

Naime radi se o mojoj majici koja vec 4mj odlazi na kemoterapije i prije 5dana je pocela osjecati bol na jeziku i desnima a narasla joj je i kvrzica na ljevoj strani vrata.Bili smo kod doktora koji je preporucio punktiranje te kvrzice ali nam nije pomogao u problemu sa boli jezika.

Jucer je majka zavrsila na hitnoj jer ju jezik boli u tolikoj mjeri da ni lekadoli ni neofeni ni nista sto je popila ne pomazu. Rana na jeziku je bijelo crvene boje i nalazi se na bocnoj strani jezika.

Osim te boli i pecenja jezika , bole ju desni,malo i grlo te nemoze cak ni vodu piti koliko ju to boli.

Doktori na hitnoj su joj dali plibicet tablete i rekli da pije 3x 2 jer joj je to na jeziku od manjka vitamina koje je izgubila nakon kemoterapija.

Postoji li jos neki nacin da se ova uzasna bol smanji? Kakvi ljekovi,masti ili nesto slicno ? Ili mozda kirurskim putem,kakav laser ili slicno ?

Ona place u bolovima a doktori su nas poslali kuci govoreci kako joj drugacije osim da si podigne imunitet nemogu pomoci,to mi je sve iskreno bilo jako cudno .

Hvala vam unaprijed.

Vrh

Naslov: Re: Užasna bol jezika ( Molim vas za odgovor )
PostPostano: 25 svi 2009, 13:14 
Postovani!
Razumijem Vasu brigu zbog bolova koje trpi gospodja majka no za ozbiljan odgovor morao bih imati uvid u kompletnu medicinsku dokumentaciju.
Koliko sam shvatio, ranica na jeziku i korespodentna kvrzica na vratu mogli bi biti znakovi prisustva malignog tumora jezika i metastaze na vratu sto bi moglo rezultirati bolovima koje navodite. Za pregled, obradu i terapiju obrtatite se nekom od ORL odjela, Klinici za cesljusnu kirurgiju ili institutu za tumore.
dr Bastaic

Vrh

Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Forum je zaključanOdgovori Stranica: 1/1.   [ 2 post(ov)a ]

Trenutno korisnika/ca: / i 0 gostiju.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir: