Forum je zaključanOdgovori Stranica: 1/1.   [ 2 post(ov)a ]
Autor/ica Poruka
 Naslov: usta
PostPostano: 10 lis 2007, 19:39 
Jr. Member

Poštovana,
molim Vas da mi objasnite kakvi su to preparati Ordok, u kojim slučajevima se koriste i da li ih mora propisati liječnik? naime, imam problem sa zadahom i neugodnim osjećajem u ustima za koji mislim da potječe od jezika,također nedugo nakon obroka na zubima osjetim hrapave naslage.
Unaprijed zahvaljujem na odgovoru

[Ispravljano od: Tamarra dana 12-10-2007 u 22:15 GMT]

[Ispravljano od: Tamarra dana 13-10-2007 u 15:39 GMT]

Vrh

Naslov: Re: usta
PostPostano: 15 lis 2007, 09:07 
Moderator

Kronični loš zadah iz usta ili halitoza je relativno česta pojava ali samo liječnik i stomatolog mogu točno ustanoviti uzrok. U Vašem pitanju navodite zadah i neugodni osjećaj u ustima za koji mislite da potječe od jezika, također nedugo nakon obroka na zubima osjećate hrapave naslage. Loš zadah može biti uzrokovan dubokim resicama na jeziku, parodontnim džepovima zuba, kroničnim upalom sinusa, želučanim refluksom, divertikulima jednjaka te još nekoliko stanja i bolesti. Predlažem da krenete od liječnika opće prakse te redom s dobivenim uputama obavite potrebne pretrage da se ustanovi i po mogućnost otkloni uzrok Vaše halitoze. Tek po ustanovljenju pravog uzroka Vaših tegobe će se moći utvrditi da li je Ordok (klorheksetidin, spojevi cinka i vitamina) pravo sredstvo koje bi pomoglo pri izlječenju. Obzirom na sastav možete ga odmah početi koristiti, jer ne može škoditi, osim ako se ne koristi predugo i da se ne pojave nuspojave (obojenje zuba, promjena okusa i dr.).
S poštovanjem,
mr.sc. Suzana Varga, dr.stom.

Vrh

Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Forum je zaključanOdgovori Stranica: 1/1.   [ 2 post(ov)a ]

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži: