Forum je zaključanOdgovori Stranica: 1/1.   [ 2 post(ov)a ]
Autor/ica Poruka
 Naslov: Mere bebe i posteljica!?
PostPostano: 20 ruj 2006, 22:55 
Sr. Member

Postovanje danas 20.09 sam bila na redovnom pregledu i doktorka mi je rekla da sam u 33,5 nedelji trudnoce sada u petak ulazim u 34-tu nedelju, tako da bih imala da vam po stavi par pitanja:

1. Da li su ovo dobre mere bebe za 33-34 nedelju
BPD 83, TAD 80, AC +, FL 64

2. Doktorka mi je rekla da je moja beba sada teska oko 2kg pa ako mozete da mi kazete da li je to dovoljna tezina za bebu od 33-34 nedelje

3. I jos jedno i meni najvaznije pitanje: doktorka mi je rekla da mi je posteljica u kasnoj drugoj fazi i da ce jos malo uci u trecu fazu da mi malo brze stari posteljica mozda zbog viseg pritiska i da se ne brinem da to nije nista opasno ni za bebu ni za mene tj da je to kod nekih zena sasvim normalno u trudnoci pa ako mozete VI da mi kazete vase misljenje u vezi toga, da li imam razloga za brigu i da li to moze da donese neke posledice po moju trudnocu.

4. DOktrorka mi je dakodje rekla da porodjaj ne ocekujem jos jedno tri nedelje pa me zanima da li je to normalno vreme za porodjaj i da li moja posteljica s obzirom da malo brze stari moze da izdrzi jos te tri nedelje

Hvala Vam na vasem strpljenju i odgovorima

Vrh

Naslov: Re: Mere bebe i posteljica!?
PostPostano: 25 ruj 2006, 08:07 
Moderator

1. Jesu. Mjere odgovaraju unutar 2SD za dob

2.I tezina je u redu, cak prema \"naprednoj\". Jos 500g i doci cete do perioda kada su gotovo sve opasnosti od prijevremeno poroda prosle

3. To jke zastarjelo misljenje, tzv. podjela \"starosti poslteljice\" na graduse I-III.
Danas znamo da to nema neku bitniju ulogu u stanje djeteta i predikciju porodjaja

4. Teorijski, porodjaj moze poceti ovec s 37 tjedana, kada pocinje tzv. faza terminske trudnoce. To se otprilike poklapa s prije navedenom tezinom bebe od 2500g ili vise

Vrh

Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Forum je zaključanOdgovori Stranica: 1/1.   [ 2 post(ov)a ]

Trenutno korisnika/ca: Google [Bot] i 7 gostiju.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Baner Baner Baner Baner Baner Baner Baner