Forum je zaključanOdgovori Stranica: 1/1.   [ 2 post(ov)a ]
Autor/ica Poruka
 Naslov: moja nova trudnoca
PostPostano: 28 kol 2006, 11:52 
Sr. Member

postovani doktore,

Evo mene u mojoj novoj trudnoci i to u 8 mj.trudnoce (30 tj.)...nemam nekih problema. ovu trudnocu sam radila serklazu, mirujem, pijem prepar i puno bolje i zdravije se osjecam ovu trudnocu od predhodne.
idem mjesecno na kontrole, moja beba raste a sa svakim gr koji moja beba dobije ja sam presretna.
molim vas da mi odgovorite na par pitanja:
1. je li normalno sto sam se udebljala 10 kg do 8 mj...(meni je to malo kad vidim druge trudnice)i koliko mislite da cu jos dobiti do kraja (termin 14.11)

2.imala sam napad zuci - i doktor mi je dao da pijem ampicilin 500 za upalu i buscopan za bolove, imal kakvih posljedica za bebu.Inace sam pila 7 dana ampicilin a samo 2 x sam popila buscopan i nakon toga me prestalo boljeti

3.prije nego sam zatrudnjela pila sam folacin 1 mj. i u trudnoci sam pila dok nisu pocele mucnine nakon cega sam prestala jer mi je bilo lakse (moram reci da sam u prva 3 mj.izgubila 6 kg)....moze li se vidjeti na UZ posljedice koje se spominju pri ne uzimanju folacina ili se to vidi nakon rodjenja bebe....

4.kako to da mi je izracunat termin poroda 14.11.a ja sam 30 tj.trudnoce,,,jasno mi je da se to racuna po prvom danu zadnje mjesecnice...al moze li se ipak pogresiti...sta vi mislite jel termin uredu (07. februar.2006 zadnja mjesecnica)

5.stomak mi nekad bude okrugao, najcesce u predjelu kod pupka i postane vrlo tvrd i zategnut tako da me nekad probudi od bola al dok se namjestim na lijevu strane prodje me...sta bi to moglo biti

6.jel tacno da zene koje drugi put radjaju porod krace traje u odnosu na prvorotkinje...

7. kako da umanjim grceve koje stalno imam u nogama i rukama, koji su jako bolni...

8.prvi mj.dana trudnoce pila sam 5 dana LETIZEN tbl za alergiju a nisam znala da sam trudna,hoce li biti kakvih posljedica po bebu ili mi preostaje da se nadam da nece..

9. u 8 mj. trudnoce nisam niti jednom radila nalaze krvi pa me to zabrinjava...prije trudnoce sam uradila i svi su bili uredu....al u ovoj trudnoci doktor mi je rekao da nema potrebe jer smo radili prije na mjesec i da cemo raditi kasnije..medjutim kad sam ja to spomenula savjetovao me je da ne radimo da ne bi nesto \"pokrenuli\"...radila sam urin i urinokulturu i sve je uredu ....sta vi mislite da li bi mogla sada da uradim nalaz krvi

zahvaljujem se na vasem strpljenju i odgovorima,te se pridruzujem g-dji.Ani na lijepim i umirujucim rijecima o vama....

puno vas pozdravljam i zelim svako dobro..

Vasa trudnica iz Bosne

[Ispravljano od: Sabinna dana 28-08-2006 u 11:29 GMT]

Vrh

Naslov: Re: moja nova trudnoca
PostPostano: 31 kol 2006, 17:02 
Moderator

Cestitam, dakle za sada sve ide kako treba:)

molim vas da mi odgovorite na par pitanja:
1. O: Ovisi o Vasoj visini i tezini prije; generalno, nekakav prosjek dobivanja na tezini u ovim nasim krajevima je 9-16kg. Dakle, u cijeloj trudnoci je posve normalno dobiti do 16kg, jer je to zbroj tezine djeteta+posteljice+plodove vode+prirasta izvanstanicne tekucine u tijelu (do njega mora doci), i kada to vidite, \"pravih\"
dobivenih kuila je zapravo malo

2.O: Ampicillin je penicilinskog porijekla i bezopasan je u trudnoci, te ga dajemo dosta cesto. Buscopan isto - stara skola ga je u porodjaju davala puno, i nema nekih nuspojava.

3.O: U principu, sve se to vec trebalo vidjeti do 20-22 tjedna trudnoce. dakle, ako je sve bilo uvijek u redu, nemate sto ocekivati nakon porodjaja, vec bi se vidjelo i interveniralo.

4.O: je, potpuno je ispravan termin, ali imajte na umu da svega 5% zena rodi u terminu koji smo izracunali, a 80% unutar dva tjedna. Mi to racunamo vise radi orjentacije

5.O: To Vam se beba okrece i potakne povecanje tonusa maternice pa ona poprimi oblik prema trenutnom polozaju djeteta. Sve je u redu dok se pocnete otvarati ili procuri voda, za sto se nadam da se nece dogoditi

6.O: tocno je. U prosjeku za 6-8h krace

7. O: uzimajte dosta kalcija, ali i magnezija.

8.O: to vrijeme je relativno kratko, i vjerojatno je sve u redu, isto kao i gore, trebalo je vec do sada sve biti vidjeno kako treba

9. O: mozete, mi u nasoj rutini radimo 2-3 krvne slike, i urinokulturu svakih 6-8 tjedana, odnosno svaki drugi pregled

[Ispravljano od: Mr. sc. Erden Radončić dana 31-08-2006 u 17:04 GMT]

Vrh

Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Forum je zaključanOdgovori Stranica: 1/1.   [ 2 post(ov)a ]

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir: