Forum je zaključanOdgovori Stranica: 1/1.   [ 2 post(ov)a ]
Autor/ica Poruka
 Naslov: bartolinijeva zlijezda
PostPostano: 21 lip 2006, 22:00 
Jr. Member

postovanje,
htjela bih vas upitati za misljenje. imala sam upalu bartolinijeve zlijezde. ginekolog mi je radio ciscenje toga,ne znam kako se tacno kaze strucno (cinizija,tako nesto),medjutim zlijezda je ponovo natekla nakon epunih mjesec dana.nakon toga sam imala punkciju zlijezde.samo iglom izvukao onu tecnost,jer nisam htela ponovo onaj mali zahvat,ipak nije nimalo prijatno i boli,a ocigledno ne garantuje rjesenje toga. ginekolog mi sada savjetuje da uradim operaciju te zlijezde i da to nece imati nikakve posljedice ako se izvadi, jer s druge strane ima jos jedna koja luci tu tecnost. nisam jos stupila u spolne odnose. da li ima kakvih posljedica ako pocnem sa spolnim zivotom prije operacije? sta mi vi savjetujete? koliko vremena treba za tu operaciju, jer moram ici u bolnicu i kako se odvija proces svega? koliko vremena treba za to dok se ne oporavim? zanima me sve to,jer nikad nisam lezala u bolnici, niti imala nekih vecih kontakata sa svim tim. molim vas ako mozete malo detaljnije objasniti. ovaj problem me muci vec godinama i zelim ga se konacno rijesiti.
zahvaljujem puno,
pozdrav

Vrh

Naslov: Re: bartolinijeva zlijezda
PostPostano: 23 lip 2006, 07:20 
Moderator

Valjalo bi ponajprije malo obraditi cijelo stanje;
- treba napraviti cervikalne briseve, bez obzira st niste jos imali odnose
- ako je to negativno, vidjeti da li mozda Vase zlijezde slinovnice nisu sklone stvaranju kamenaca, odnosno cepova sluzi
- ukoliko je sve to negativno, onda se mozete odluciti na vadjenje zlijezde, iako uvijek treba prvo pokusati konzervativni prostup

Uloga Bartolinijeve zlijezde iskljucivo je u stvaranju sluzi na ulazu rodnice, njeno podmazivanje i laksavanje penetracije. Vjerojatno osim te ima i obrambenu ulogu, no ona je svakako manje poznata. Ukoliko Vas ne smeta, mozete imati odnose i prije operacije, ali svakako potrazite navedene savjete i pretrage.

Vrh

Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Forum je zaključanOdgovori Stranica: 1/1.   [ 2 post(ov)a ]

Trenutno korisnika/ca: / i 3 gostiju.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Baner Baner Baner Baner Baner Baner Baner