Forum je zaključanOdgovori Stranica: 1/1.   [ 2 post(ov)a ]
Autor/ica Poruka
 Naslov: STREPTOKOK
PostPostano: 26 srp 2004, 13:57 
Jr. Member

Poštovani,

Ušla sam u 39-ti tjedan trudnoće. U mokraći mi je pronađena (kao i u 20-tom tjednu) bakterija Streptococcus haemolyticus grupe B i to 10 na 5 CFU/ml. Prvi puta sam je uspjela izliječiti uz antibiotike ali se sada, na žalost ponovo pojavila. Molim Vas da mi odgovorite kakve mogu biti posljedice za bebu prilikom poroda, da li se dijete može zaraziti i kakva je daljnja terapija.

Također me zanima kako se bakterija prenosi, na koji način sam ju uspjela dobiti te koliki je rizik da se zarazio i sin od 2,5 godine.

Unaprijed hvala.

[Ispravljano od: Bibi dana 27-07-2004 u 22:50 GMT]

Vrh

Naslov: Re: STREPTOKOK
PostPostano: 31 kol 2004, 13:39 
Streptokok je relativno cesta infekcija u njemu sklonih ljudi. Zna biti vrlo tvrdokoran, i stalno se ponavljati.
Porod kod dokazane infekcije obicno se vodi uz antibiotsku profilaksu penicilinskim preparatima, u kojem slucaju su posljedice po dijete minimalne. Ukoliko su neonatolozi upoznati s podatkom o infekciji (a obicno im kaze opstetricar), bit ce dodatno oprezni s bebom, pa ce i oni intervenirati na svoj nacin.
Podatak da imate dijete od 2,5g moze govoriti o porijeklu infekcije (pogotovu ako ide u vrtic/jaslice), jer je Streptokok cest uzrocnik infekcija u kolektivima gdje se i najlakse prenosi.
Svakako treba odrediti patogenu grupu, jer nemaju svi streptokoki isti ucinak na zdravlje. Za ljudsku patologiju najopasniji je onaj iz grupe \"B\" (puni naziv: Beta hemoliticki streptokok grupe B, ili skraceno BHS)

[Ispravljano od: dr. Erden Radončić dana 31-08-2004 u 13:43 GMT]

Vrh

Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Forum je zaključanOdgovori Stranica: 1/1.   [ 2 post(ov)a ]

Trenutno korisnika/ca: / i 5 gostiju.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir: