Forum je zaključanOdgovori Stranica: 1/1.   [ 2 post(ov)a ]
Autor/ica Poruka
 Naslov: što dalje?
PostPostano: 27 ožu 2011, 10:50 
Jr. Member

Poštovani,
pokušati ću ukratko opisati svoju situaciju i najljepše Vas molim za odgovor:

27.08.2010 imala sam kiretažu (10+2) zbog blighted ovuma,a 03.09.2010 rekiretažu zbog zaostalih krvnih ugrušaka i sumnje na upalu (nije mi pojašnjeno o kakvoj je upali bila riječ),nakon toga,20.10.2010 hitno sam operirana nakon što sam se uslijed iznenadnih bolova onesvijestila-SE 54,CRP 168, L 15, Ca 125 179 H KU/I ;dg.Tm.infl.Douglas,stanje po evakuaciji i rekiretaži. Liječnik koji me operirao uputio me da već za 2 ciklusa mogu planirati sljedeću trudnoću,međutim na kontroli 26.11.2010. uočene solidnocistične tvorbe obostrano adneksalno,Ca 125 54,7,nije rađen color doppler te liječnik utvrđuje da je vjerojatno riječ o endometriomima i da pokušavam zanijeti i dalje. Ciste su mi stvarale osjećaj pritiska,napuhnutosti,potpuno mi se poremetio menstrualni ciklus,uz snažne bolove obično 2-3 dc (inače ciklus 40-ak dana) te je dana 02.03.2011 izvršena lpsc operacija;uputna dijagnoza Cystis endometriotica ovarii bilateralis,Pelveoperitonitis chronica adhaesiva,mikroskopski opis:
1.kao resecirani dio lijevog jajnika primljeni su komadići tkiva koji zajedno mjere 1.2X1X0.6 cm,radi se o dijelu jajnika s cistično proširenim folikulima,nalazi se fragment hemoragičnog žutog tijela,a u stromi se nalaze veća žarišta s nakupinama siderofaga.
2.kao resecirani komad desnog jajnika primljeno je više komadića tkiva koji zajedno mjere 2X1.5X0.8 cm a radi se o dijeelovima šuplje tvorbe koja je obložena jednim redom kubičnog epitela,u stijenci se nalaze i žarišta s brojnim siderofagima.

Rečeno mi je samo da se vrlo vjerojatno radi o endometriomu desnog jajnika.
Prije tri dana zbog bolova oko desnog jajnika koji nisu prestajali ni uz analgetike i širili su se u desnu nogu zaprimljena sam u bolnicu;nalaz:SE 31,L 14;CRP 8;uzimam Klavocin 2X1 g;UVZ nalaz:endometrij 11 mm,lijevi jajnik uredan,desni uvećan 59X46 mm,promijenjene ehostrukture sa središnjim hipoehogenim područjem 28 mm,u Douglasu oskudna slobodna tekućina,liječnik koji me zaprimio ne zna mi reći što je posrijedi?!

Znam da Vam je vrlo vjerojatno izrazito teško ocijeniti o čemu je riječ pa me ujedno zanima kada bi se bilo moguće naručiti za pregled kod Vas ( iz Rijeke sam) s obzirom na trenutnu situaciju i činjenicu da je ZM bila 16.02.2011,a lpsc 02.03.2011 (ne znam kako računam 1 dc,da li po danu operacije ili?)

Unaprijed zahvaljujem,
lp

Vrh

Naslov: Re: što dalje?
PostPostano: 29 ožu 2011, 15:41 
Moderator

Da, imate pravo...teško mi je reći na temelju opisa o čemu se radi, no pojava siderofaga vezana je uz endometriozu, iako su kod LPSC nalaza patolozi definitivno precizniji u opisu i decidiraniji kad je u pitanju endometriom.
Mislim da ne bi bilo loše da se vidimo sa svom Vašom dokumentacijom te eventualno smisliti kaj možemo još napraviti.

Vrh

Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Forum je zaključanOdgovori Stranica: 1/1.   [ 2 post(ov)a ]

Trenutno korisnika/ca: / i 4 gostiju.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Baner Baner Baner Baner Baner Baner Baner