Forum je zaključanOdgovori Stranica: 1/1.   [ 2 post(ov)a ]
Autor/ica Poruka
 Naslov: Ponoviti aCL ili ne???
PostPostano: 17 pro 2009, 19:37 
Jr. Member

Poštovanje,
Imam 33 godine, nakon 6 godina borbe za dijete, 4 neuspješna IVF-ova obavila sam na svoju ruku razne pretrage da se nađe uzrok. Moj kariogram je pokazao pericentričnu inverziju kromosoma 9, pa sukladno s time krenula sam u IVF-PGD postupak u Ljubljani. Međutim desilo se taman prije postupka da sam prirodno ostala trudna, dakle prva trudnoća ikad. Sada sam 14+4. Zbog kromosomskih problema genetičar je preporučio amniocentezu i za nju sam dogovorena 04.01. u Ljubljani. Ono što mene zanima je ovo. U sklopu pretraga prije oko godinu i pol radila sam i Lupus antikoagulant koji je došao negativan i antikardiolipinska antitijela IgM- manja od 10 ( negativna ) i IgG- 10 (slabo pozitivna ) Nakon terapije aspirina 100 (pola tablete dnevno ) i 4 mjeseca kasnije IgG se spustio na 9 ( negativno ). Da li se ja sada u mojoj toliko čekanoj trudnoći moram zabrinuti oko tog IgG-a? Da li je možda poželjno ponoviti nalaze? Da li da počnem piti aspirin 100 sada, čisto radi neke prevencije?
Također, ne želim ništa prepustiti slučaju pa se pitam da li bi također bilo dobro da napravim nalaze koagulacije i testove za trombofiliju, pošto sam pročitala da u 2. tromjesječju zna doći do umiranja ploda zbog problema zgrušavanja krvi? Da li bi i za to aspirin bio dovoljan? Do kojeg tjedna trudnoće ga je sigurno piti bez straha od posljedica za plod?
Znam, znam ali ne paničarim, jednostavno želim zaštititi svoje dijete najbolje što mogu!http://www.zdravljeizivot.com/forum/images/smile.gif

Vrh

Naslov: Re: Ponoviti aCL ili ne???
PostPostano: 20 pro 2009, 22:52 
Moderator

Aspirin možete uzimati preventivno svakako; aCL ponovite, i to u razmaku od 6 tjedana; ukoliko su pozitivna antitijela, onda treba dodati i druge antikoagulantne lijekov,e prije svega heparin i njemu slični preparati.
Kad imate antitijela i bar neko komplikaciju povezanu s njima, svakako treba uključiti terapiju.

Vrh

Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Forum je zaključanOdgovori Stranica: 1/1.   [ 2 post(ov)a ]

Trenutno korisnika/ca: Google [Bot] i 5 gostiju.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Baner Baner Baner Baner Baner Baner Baner