Forum je zaključanOdgovori Stranica: 1/1.   [ 2 post(ov)a ]
Autor/ica Poruka
 Naslov: autodestrukcija
PostPostano: 30 svi 2005, 09:13 
Molim Vas da mi kažete kako se može pomoći osobama koje su cijeli svoj život nesretne, ne mogu u ničemu do kraja uživati, a po mojoj procjeni najviše zbog autodestruktivnosti. Niti jedna stvar ne može početi i završiti dobro zbog neprestane potrebe za prigovorom. Ne znam kako pomoći jer takve osobe jednostavno nikoga ne slušaju i neprestanu se osjećaju i prikazuju kao žrtve puno veće nego što realno jesu. Život s takvim osobama je izuzetno težak, a i njima samima nije ništa lakše. Molim Vas da mi pomognete kako da pristupim takvim osobama.

Vrh

Naslov: Re: autodestrukcija
PostPostano: 31 lis 2006, 14:00 
Sr. Member

Poštovani,
Poteškoće koje opisujete kod drugih osoba zaista nisu lake niti za njih a niti za druge koji su s njima u odnosu. Iz onoga što ste naveli razumjela sam da zapravo govorite o osobama koje funkcioniraju kroz obrazac žrtve. Da bi žrtva mogla biti žrtva treba u odnosu imati osobu koja je zlostavljač, stvarni ili fiktivni. To znači da u odnosu sa žrtvom osnovni \"instrument\" međusobnog ophođenja je na direktan ili indirektan način \"uvaljivanje\" osjećaja krivnje od strane žrtve prema drugoj ili drugim osobama.
Č injenica je da takvim osobama nije nimalo lako i da zapravo pate i u emocionalnom smislu postižu vrlo malu kvalitetu života. Isto tako osobama s druge strane zagorčan je život s otrovom osjećaja krivnje. Sigurno da je moguća pomoć, te preporučujem stručnu pomoć psihoterapeuta kako bi se poteškoće koje su uzrok ovakvom obrascu mogle otkriti i ukloniti.
Ukoliko ste zainteresirani da saznate nešto više o psihoterapiji bilo bi mi drago da sudjelujete na otvorenom predavnju koje se održava jednom mjesečno u Zagrebu. Na tim susretima upoznajem sve zainteresirane s tim što možete dobiti za sebe u psihoterapiji, na koji način se radi i zapravo čime se bavimo tijekom psihoterapeutskog rada; isto tako možete postaviti pitanja o svmu što Vas zanima u okviru ove teme. Predavanja su besplatna i služe isključivo promicanju saznanja o psihoterapiji bez ikakve obveze za sudionike. Prijavu za sudjelovanje možete poslati i sms-om u kojam navodite da želite da Vas se obavijesti o terminu. na broj mobitela 091/5238-736.
Vjerujem da sam Vam bar donekle pomogla u onome što ste pitali. Ponovo naglašavam da je u odnosu s takvim osobama izuzetno teško pa bih ja rado pitala Vas otkuda Vam želja da pristupite baš takvim osobama?
Želim Vam sreću i ispunjenje u Vašem životu,
S poštovanjem,
Sanja Horvat

Vrh

Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Forum je zaključanOdgovori Stranica: 1/1.   [ 2 post(ov)a ]

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.