Forum je zaključanOdgovori Stranica: 1/1.   [ 2 post(ov)a ]
Autor/ica Poruka
 Naslov: EMNG
PostPostano: 21 svi 2006, 21:20 
Member

Postovana,

prije godina kada sam imala 20 godina zivota nakon laparoskopije jajnika ( nezgodan polozaj na operaciji ) dobila sam napad lumoischijalgije. Tada sam hositalizirana na neurologiji .Od tada na ovoamo moje muke sa kraljeznicom ne prestaju.Cesto imam napade bolova u ledjia, nogama , trnjenje , grcenje nogu itd.Ni vratna kraljeznica mi nije u redu i imam puno problema ,prosla sam dugotrajne procese i dijagnostike i lijecenja , znam da mi je to kako kazu nesto s cim cu umrijet , ali necu od toga :) , no da ne duljim.Ono za sta stvarno trebam vasu pomoc je da mi objasnite ono sto me plasi , a nitko mi nije objasnio.Naime kada sam lezala na neurolgji , nadjena mi je spina bifida s1 , ali mi je radjen i EMNG nalaz koji je pokazao slijedece: nema ostecenja na gornjim ekstremitetima ,a na donjim postoji lakse ostecenje L5- S 1 lijevo , a desno srednje do tesko ostecenje L5- S 1 .Isto na nalazu pise da su svi ispitivani zivci NEUROGRAFSKI uredu!!!U mirovanju elektricka tisina. nakon toga , a to je radjeno 99 godine bila sam na na EMNG u jos jednom godinu kasnije i nalaz je zapravao glasio isto osim sta je pislao desno lagana progresija , lijevo stacinorano.Dakle moje je pitanja , molim vas da mi odgovorite jer me to od tada plasi sta znaci to ostecenje koje su mi napisali , ako pise da su zivci NEUROGRAFSKI uredu.Sta to znaci za mene , s obzirom da je tada u godinu dana bila progresija , sta to znaci da mi se moze desiti da necu moc hodat vise u zivotu , ako je isijas glavni motoricki zivac ili sto .Sto je to ostecenje ??? Jel to trajno ? kako nastaje ??? da li mi zbog toga znaju trrnut noge , grcievi i sve druge manifestacije pa i bol ?jel to popravljivo ? nikako da mi se to objasni .Molim Vas jos jednom i unaprijed zahvaljujem da mi pokusate to obajsniti .

hvala

mirena

Vrh

Naslov: Re: EMNG
PostPostano: 05 lip 2006, 08:45 
Moderator

EMNG je ispitivanje perifernih živaca, što znači njihove funkcije i stupnja eventualnog oštećenja. Ako je neurografski nalaz uredan znači da je provodljivost živaca uredna (niste napisali da je mjerena senzorna ili motorna brzina), ali je u visini L5 i S1 spinalnih korjenova nađen slabiji odgovor u ispitivanim mišićima. Električna tišina u mišićima u mirovanju je znak da svježeg oštećenja živaca nema.
Svakako bi bilo dobro nalaz EMNG-a dopuniti s ciljanom pretragom (CT ili MR) u dogovoru s neurologom.
Tadašnji EMNG nalaz podliježe kroz mjesece promjenama, kako na lošije tako i na bolje ukoliko se otkloni uzrok i liječe posljedice.

Preporučam da zaokružite obradu u dogovoru s neurologom.

Lijepi pozdrav,
Prim. Doko Guina

Vrh

Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Forum je zaključanOdgovori Stranica: 1/1.   [ 2 post(ov)a ]

Trenutno korisnika/ca: / i 3 gostiju.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži: