Forum je zaključanOdgovori Stranica: 1/1.   [ 2 post(ov)a ]
Autor/ica Poruka
 Naslov: vratna kralježnica
PostPostano: 01 lip 2010, 15:27 
Jr. Member

Na snimkama vratne kralježnice nalazi se uredna visina primjereno mineraliziranih kralježaka.Hipolordoza s ventralnim gibusom u segm. C5/C6 gdje se nalazi suženje i.v. prostora i ventralnio osteofiti uz pokrovne plohe. Na dorzalnoj konturi trupa kralj. C5 nalazi se manji dorzalni osteofit koji prominira u i.v. otvor (moguć radikularni konflikt?). Blaže izražena subhondralna skleroza zgl. ploha malih zgl. u segm. C5/C6 i C6/C7.

Imam 37 godina.Molim Vas ako je moguće da mi detaljnjije objasnite ovaj nalaz jer imam učestali pritisak na vratnu kralježnicu kao da mi nešto pritisne žile i onda mi krv udari u glavu,imam osječaj da ću imati moždani ili srčani udar,svaki dan mi je slabo,ide mi na povračanje.Molim Vas za savjet! Hvala

[Ispravljano od: Dunja73 dana 06-06-2010 u 17:44 GMT]

Vrh

Naslov: Re: vratna kralježnica
PostPostano: 07 lip 2010, 12:15 
Moderator

Moguć radikularni konflikt što piše radiolog znači da postoji mogućnost pritisaka na moždinu i živce na razini C5,C6.
Svakako se javite fizijatru glede ublažavanje vaših tegoba, a tada bi Vam trebale biti i rtg snimke objašnjene u detalje. Fizijatar će napraviti po pregledu plan liječenja i eventualne dodatne obrade.
Ukoliko želite javite se na 01/2006 336

Lijepi pozdrav,

Prim.dr.sc.Doko Guina

Vrh

Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Forum je zaključanOdgovori Stranica: 1/1.   [ 2 post(ov)a ]

Trenutno korisnika/ca: / i 3 gostiju.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.