Forum je zaključanOdgovori Stranica: 1/1.   [ 2 post(ov)a ]
Autor/ica Poruka
 Naslov: Mikrocisticni jajnici
PostPostano: 15 vel 2007, 15:21 
Jr. Member

Procitala sam sve vase odgovore o policisticnim jajnicima, ali me opet interesuje moj slucaj.
Ja imam izrazito bolne menstruacije uz povracanja, masno lice, akne, maljavost (doduse nemam dlacice na mjestima gdje ne bi trebale biti, ali na rukama, nogama su malo izrazenije), opadanje kose.
Na UZ dijagnoza mi je bila mikrocisticni jajnici.
Sad mi nije jasno, posto sam ovdje procitala i shvatila da imam simptome policisticnih jajnika. Mozete li mi pojasniti razliku izmedju policisticnih i mikrocisticnih.
Mozete li mi reci da li ja sa mikrocisticnim jajnicima mogu ostati u drugom stanju, a da pri tome ne koristim neku terapiju? Potomstvo me najvise i brine.
Inace lijecnica mi nije propisala nikakvu terapiju zbog jajnika. Imam 23 godine.

Unaprijed zahvalna

Vrh

Naslov: Re: Mikrocisticni jajnici
PostPostano: 26 vel 2007, 09:03 
Moderator

Za razliku od policističnih jajnika mikrocistični imaju manji broj folikula tj. \" cistica\", koje su nešto večeg promjera ,nemaju zadebljanu stromu i nemaju takav volumen kao policistični jajnici.
Najvažniji je Vaš hormonski profil tj. klinički znakovi sindroma policisitičnih jajnika tj. postojanje povišenih androgena,pojačana dlakavost,akne,masna koža i posebo neregularnost ciklusa jer o njoj ovisi Vaša plodnost, a to navodim iz razloga jer mogu postojati svi prethodno navedeni znakovi PCO sindroma uz normalni ultrazvučni nalaz , a isto tako uz ultrazvučni izgled policisitičnih ili mikrocisitičnih jajnika ne mora biti prisutan niti jedan znak sindroma policisitičnih jajnika.
Između te dvije krajnosti postoji cijeli niz kliničkih slika.

dr. Dario Majnarić
spec. ginekologije i porodništva

Vrh

Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Forum je zaključanOdgovori Stranica: 1/1.   [ 2 post(ov)a ]

Trenutno korisnika/ca: / i 5 gostiju.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži: