Forum je zaključanOdgovori Stranica: 1/1.   [ 2 post(ov)a ]
Autor/ica Poruka
 Naslov: Leciti ili ne e.coli
PostPostano: 04 vel 2006, 20:20 
Jr. Member

Postovana Doktorice

Zelimo bebu tako da sam otisla kod ginekologa na preglede.
Na nalazu (bris cervixa) mi je otrkiveno da imam bakteriju Escherichia coli. Ginekolog mi je prepisao Palitrex 500 4 dana zatim Bactrim tab. da pijem 5 dana i vag.ginodactanol.
Citala sam o tome na ovom forumu, i ovde u glavnom preporucuju doktori da se ne leci kod zdrave zene.Citiram ih:\" Liječiti prisutnost E. Coli u rodnici inaće zdrave žene nema nikakvog smisla. Potencijalno može biti i problema.jer svaka antibiotska terapija često uzrokuje uništavanje i ove korisne bakterijske flore te tako i narušavanje prirodne ravnoteže što uzrokuje samo još češće infekcije. Nakon završetka antibiotske terapije i nakon prvog spolnog odnosa bio on sa prezervativom ili bez njega E. Coli može biti ponovno u rodnici. Liječenje ove bakterije se poduzima jedino u ugroženoj trudnoći i rodnica se sama može -sterilizrirati- samo na kratko vrijeme.
E sad, posle ovog procitanog saveta sa foruma i terapije koje mi je ginekolog prepisao neznam sta da radim, dali da piejem te antibiotike ili ne? Molim vas pomozite mi.

Vrh

Naslov: Re: Leciti ili ne e.coli
PostPostano: 07 vel 2006, 11:26 
Moderator

Uriinfekcije su moje uže područje rada.
Kod vas treba provesti potpunu dijagnostiku prije odluke o liječenju antibioticima.
E.coli je bakterija koja normalno živi u debelom crijevu,a sama je pokretna jer ima aparat za kretanje.Kod žena je problem i anatomska blizina ulaska u rodnicu i u debelo crijevo,pa se više od 90 % infekcija događa kao autoinfekcije ascedentnim uzlaznim putem.Postoje tzv uropatogene i enteropatogene E.coli i one koje to nisu.
Kod vas treba liječiti ako su prisutne uropatogene.Osim brisa cerviksa treba napraviti analizu : urina, brisa uretre i brisa cerviksa. Iz urina II ( srednji mlaz prvog jutarnjeg urina ) se gleda nalaz sedimenta urina i biokemija,zatim i mikrobiologija.Ako se dokaže prisutnost E.coli tada se radi serološka dijagnostika da se vidi radi li se o uropatogenoj bakteriji.Kako vidite pristup terapiji nije baš pravoctan i ne rješava se sa DA i NE.

Vrh

Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Forum je zaključanOdgovori Stranica: 1/1.   [ 2 post(ov)a ]

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Baner Baner Baner Baner Baner Baner Baner