Forum je zaključanOdgovori Stranica: 1/1.   [ 3 post(ov)a ]
Autor/ica Poruka
 Naslov: Miom, G-vaginalis...dosta pitanja
PostPostano: 04 stu 2005, 12:31 
Jr. Member

Poštovani,

Nadam se da ćete mi moći pomoći sa vašim cijenjenim odgovorom.

Nedavno sam bila na pregledu (još uvijek čekam papa test), a dobila sam slijedeći nalaz:

\"Uterus RVF-u uredne veličine, mali miom u prednjoj stijenci 8mm. Intramuralno EMR 11mm homogen. Ovariji se obostrano uredno prikazuju, lijevi jajnik s predovulacijskom folikulom promjera 20 mm.

Ascites: nema slobodne tekućine u douglasu.

Dijagnoza: A49.9 four. Gardneralla vaginalis. Z30.0

Terapija: vaginalna krema Dalacin\"

Zanima me slijedeće:

1. Da li će mi miom stvarati poteškoće prilikom trudnoće koju planiram za jedno 1 godinu? Pretpostavljam da se može povećati već postojeći miom ili da ih se može pojaviti više, ali ako pretpostavimo da stanje ostane nepromijenjeno da li postoji mogućnost problema?

Da li se treba liječiti na neki način (čitala sam na netu da postoji hormonalna terapija, ali mi se to baš i ne sviđa jako...isto tako operativnim puem rješavanja mioma, a to mi je još gore).

Da li je za očekivati da će se miom povećati u trudnoći i da li bih se trebala zabrinjavati zbog toga?

2. Zanima me šta znači \"intermuralno EMR 11 mm homogen\"? Rečeno mi je da mi je maternica okrenuta prema leđima, ali ne znam šta je tih 11mm?

3. Da li mi možete objasniti to za Ascites, jer sam na internetu pronašla malo uznemiravajuće stvari o tome, pa ako vam ne bi bio problem.

4. Ustanovljena je bakterija G - vaginalis i prepisana terapija vaginalna krema samo za mene, ali ne i za parntera. Zanima me da li je i partner trebao dobiti terapiju, jer je moja prijateljica išla kod istog ginekologa 2 dana nakon mene gdje joj je dijagnosticirana ista bakterija, ali koja se puno više razmnožila nego kod mene, i prepisana joj je terapija od 6 tableta Sumameda za nju i partnera + vaginalete.

5. \'98 godine sam imala kondilome koji su se povukli nakon jedno 10-ak mjeseci od pojave istih. Nakon toga nisam imala nikakvih problema, da li mogu pretpostaviti da je došlo do izlječenja ili možda da je virus pritajen (iako sam imala jako stresno razdoblje zadnjih godinu dana, ali nije bilo nikakvih problema).

6. Da li je preporučljivo da mi se uzme bris i testira na različite STD (npr. klamidija itd...) prije trudnoće?

Nadam se da ćete mi što prije odgovoriti na moja pitanja i unaprijed Vam se zahvaljujem.

S poštovanjem,

Vrh

Naslov: Re: Miom, G-vaginalis...dosta pitanja
PostPostano: 06 stu 2005, 23:06 
Moderator

Što se tiče mioma najbolje je da se javite u našu ginekološku ambulantu jer liječnik mora osobno vidjeti o čemu se radi.

Trenutno je vaš problem vezan uz infekcije i tu bih se zadržala sa odgovorom.
Danas u razvijenom svijetu žene planiraju trudnoču pa osim što riješe materijalna i profesionalna pitanja,odu ginekologu koji im uzme briseve.Osnovni su bris cerviksa na mikoplazme,klamidiju,te na aerobne i anaerobne bakterije.Trichomonas vag. Može se raditi i TORČ ,te bris na Listeriu monoc. Obzirom da navodite pojavu kondiloma bilo bi veoma pametno napraviti i bris cerviksa i rodnice za DIGENE - HPV test koji će pokazati da li još postoji virus na sluznici i ako postoji da li je samo niskog rizika ili je kombiniran infekt i sa visokim rizikom.
Mi imamo moderno opremljen mikrobiološki laboratorij i ginekološku ambulantu ,te sami radimo analize i provodimo liječenje.
Što se tiče Gardnerelle vag. ona spada u spolno prenosive uzročnike .Treba napraviti bris i kada se izolira bakterija treba izraditi antibiogram kako bi se lijek uzeo ciljano. Moraju se liječiti oba partnera,samo lokalna terapija ( kreme,vaginalete ..) nije dovoljna.

Vrh

Naslov: Re: Miom, G-vaginalis...dosta pitanja
PostPostano: 06 stu 2005, 23:06 
Moderator

Što se tiče mioma najbolje je da se javite u našu ginekološku ambulantu jer liječnik mora osobno vidjeti o čemu se radi.

Trenutno je vaš problem vezan uz infekcije i tu bih se zadržala sa odgovorom.
Danas u razvijenom svijetu žene planiraju trudnoču pa osim što riješe materijalna i profesionalna pitanja,odu ginekologu koji im uzme briseve.Osnovni su bris cerviksa na mikoplazme,klamidiju,te na aerobne i anaerobne bakterije.Trichomonas vag. Može se raditi i TORČ ,te bris na Listeriu monoc. Obzirom da navodite pojavu kondiloma bilo bi veoma pametno napraviti i bris cerviksa i rodnice za DIGENE - HPV test koji će pokazati da li još postoji virus na sluznici i ako postoji da li je samo niskog rizika ili je kombiniran infekt i sa visokim rizikom.
Mi imamo moderno opremljen mikrobiološki laboratorij i ginekološku ambulantu ,te sami radimo analize i provodimo liječenje.
Što se tiče Gardnerelle vag. ona spada u spolno prenosive uzročnike .Treba napraviti bris i kada se izolira bakterija treba izraditi antibiogram kako bi se lijek uzeo ciljano. Moraju se liječiti oba partnera,samo lokalna terapija ( kreme,vaginalete ..) nije dovoljna.

Vrh

Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Forum je zaključanOdgovori Stranica: 1/1.   [ 3 post(ov)a ]

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Baner Baner Baner Baner Baner Baner Baner