Forum je zaključanOdgovori Stranica: 1/1.   [ 2 post(ov)a ]
Autor/ica Poruka
 Naslov: papa
PostPostano: 10 sij 2003, 23:41 
Jr. Member

u 5.mj 2002 g napravila sam papa test i zanima me vaše mišljenje:
1.zadovoljava interp.
2.vrsta stan:skvamoz,metaplas,cilindrične,endocervika,
3.leukociti mnoštvo,histiocit
4.miješana flora,fungi,spore,pseudomicelij
5.uola,površinska reakcija,hiperkeratoza

to su podaci nakon kojeg mi je rečeno da je to mi je papa dobra što ja mislim da nijemolim vas da mi pojasnite nalaz pape.
nakon toga učinila sam briseve na klamidiju ,micoplazmu,ureaplazmu i aerobe,a za anaerobe mi je rečeno na šalati da to ne rade taj bris jer te bakterije ne čine nikakvu štetu mada je bris bio donesen.sve je bilo negativno.
mene muče ti anaerobi,jer mi se suprugu pojavilo crvenilo nalik na osip koji je prošao dan nakon mazanja kremom lamisil,a kod mene je pojčan iscjedak i miris koji nije uobičajen.
lijepo vas molim odgovor .
unaprijed hvala

Vrh

Naslov: Re: papa
PostPostano: 22 sij 2003, 12:07 
Moderator

Vaš PAPA test ukazuje na vjerojatnu kroničnu upalu jer imate promjene površnog epitela koje ukazuju na nju, ali takve promjene u smislu parakeratoze i hiperkeratoze mogu ukazivati na postojanje HPV infekcije, stoga treba učestalije ponavljati PAPA test. Kod Vas postoji i infekcija gljivicama ( fungi, spore, pseudomicelij ) i zamjena normalne vaginalne flore mješanom florom. Odstupanje od normalne vaginalne flore koje rezultira gubitkom laktobacila ( spadaju u normalnu vaginalnu floru i posjeduju enzim hidrogen peroksidazu te svojim produktima, mliječna kiselina, zakiseljavaju rodnicu i štite je od drugih vanjskih uzročnika ) te predominacija anaerobnih bakterija rezultira bakterijskom vaginozom gdje je njihova koncentracija 100 do 1000 puta veća nego normalno. Nju sačinjavaju Gardnerella vaginalis ( fakultativni anaerob ), Bacteroides species, Peptostreptococcus species, Mobiluncus. Žene sa bakterijskom vaginozom imaju povećan rizik za nastanak zdjelične upalne bolesti, postoperativne infekcije, prievremeno prsnuće plodovih ovoja, upale plodovih ovoja, endmetritis. Kod toga kliničkog sindroma vaginalni sekret ima promijenjen miris ( na rubu ) posebno izraženo nakon spolnog odnosa i menstruacije zbog alkalnosti sperme i menstrualne krvi. Sekrecija iz rodnice je obilna, zelenkasto žučkasta a može biti i bjelkasta, paučinasta, pH u rodnici je veći od 4,5 a stanice epitela rodnice poprimaju izgled poput klupka ( cleu cells ). Ako pomiješamo sekret sa 10 postotnom KOH dobije se poseban miris jer se oslobađa sumporovodik. Stoga se ne može reći da anaerobne bakterije ne pravae štetu. Trebali bi odrediti pH rodnice i bris na anerobne bakterije ( kod ginekologa ) i provesti ciljanu terapiju, nakon čega se treba uspostaviti normalna vaginalna flora, a tu često pomažu preparati koji u sebi sadrže laktobacile ( DćƒÂ¶derlain-med ). Obradu i liječenje treba svakako provesti i partner.

Dr. Dario Majnarić
spec.ginekologije i porodništva

Vrh

Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Forum je zaključanOdgovori Stranica: 1/1.   [ 2 post(ov)a ]

Trenutno korisnika/ca: / i 3 gostiju.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži: