Forum je zaključanOdgovori Stranica: 1/1.   [ 4 post(ov)a ]
Autor/ica Poruka
 Naslov: Trudnoca ili poremecaj hormona?
PostPostano: 14 vel 2005, 23:11 
Jr. Member

Postovani,
Imam 33 godine, moj ciklus je uvijek uredan na 28 dana, jeste da mi dan-dva prije menstruacije ide braon iscjedak, ali tome ima vec par godina i doktorica mi je rekla da su mi svi nalazi u redu, i kad sam spomenula iscjedak, rekla je da nije nista alarmantno.
E sad, posljednja menstruacija mi je bila 21-vog januara, sljedecu (ne)ocekujem :) 18-tog februara. Planiramo trudnocu pa smo tempirali odnose u toku mojih plodnih dana, od 30-tog januara do 4-tog februara. Prateci moju plodnu sluz, 99% sam sigurna da je doslo do ovulacije, Sad u subotu (12-tog feb.) su pocele da me bole grudi, u nedelju sam imala roze iscjedak, to je bilo samo primjetno kad se obrisem. Pitanje glasi, da li je moguce da sam u drugom stanju i da nije taj iscjedak mozda implantacija ploda? A u drugu ruku, bojim se da li je moguce da nije ni doslo do ovulacije i s time mi se smanjio ciklus? (S obzirom koliko zelim trudnocu i koliko sam opterecena.) Da li je taj iscjedak nagovjestaj menstruacije, jedino sto je cudno da je roze boje a ne smedje?

Hvala vam unaprijed,
Zabrinuta

Vrh

Naslov: Re: Trudnoca ili poremecaj hormona?
PostPostano: 17 vel 2005, 14:26 
Jr. Member

Samo da javim da sam ipak dobila menstruaciju juce (Feb. 16), dva dana ranije. Da li to znaci da nije doslo do ovulacije ili je stres? Isto tako me interesuje ovaj smedji iscjedak sto uvijek imam prije menstruacije, da li cu imati problema da zatrudnim? Negdje sam citala, i neko kaze DA a neko NE. Hocete li mi molim vas objasniti sta znaci ovaj smedji iscjedak. Ovi doktori u Kanadi nisu bas voljni da pricaju.

Hvala,
Ana

Vrh

Naslov: Re: Re: Trudnoca ili poremecaj hormona?
PostPostano: 24 vel 2005, 15:38 
Jr. Member

Postovani,
Da li mozete da mi date odgovor (sto sam prethodno postavila) za ovaj smedji iscjedak prije svake menstruacije. Sta je to i koliko moze uticati na buducu trudnocu?

Hvala unaprijed,
Ana

Vrh

Naslov: Re: Trudnoca ili poremecaj hormona?
PostPostano: 24 vel 2005, 19:13 
Moderator

Žene često imaju pojavu oskudne sukrvice za vrijeme implantacije koja se odvija baš u vrijeme očekivane menstruacije. To je razlog kad žene navode da su imale \"menstruaciju\" ,a u stvari su trudne.Kad je krvarenje takvo oskudno i nije uobičajeno i na vrijeme onda je najsigurnije napraviti test na trudnoću.
Što se tiče pojave smeđkastog iscjetka nekoliko dana prije menstruacije nemojte brinuti jer to je učestala pojava kod žena i nema utjecaj na buduću trudnoću.

dr.Dario Majnarić
spec. geinekologije i porodništva

Vrh

Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Forum je zaključanOdgovori Stranica: 1/1.   [ 4 post(ov)a ]

Trenutno korisnika/ca: Google [Bot] i 1 gost.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Baner Baner Baner Baner Baner Baner Baner