Forum je zaključanOdgovori Stranica: 1/1.   [ 2 post(ov)a ]
Autor/ica Poruka
 Naslov: krv u spermi
PostPostano: 30 kol 2002, 12:05 
Jr. Member

Poštovanje!
Imam 22 godine i spolno sam aktivan. U posljednje vrijeme moja sperma je crvenkasta odnosno pomiješana je s krvlju, i to svaki put sve više. Osim toga nema nikakvih drugih problema ili naznaka neke bolesti. Vrlo sam zabrinut i zato vas molim za vaše stručno mišljenje i savjet.

Unaprijed zahvaljujem na odgovoru

[Ispravljano od: admin dana 01-09-2002 u 12:31 GMT]

Vrh

Naslov: Re: krv u spermi
PostPostano: 04 ruj 2002, 09:01 
Moderator

Krv u spermi najčešće je posljedica infekcije, a mogu biti uzrok i tumori. Infekcije su bakterijske, gljivične i virusne. Bakterijske i gljivične infekcije mogu uzrokovati upalu u testisima, ali i pratiti cijeli put ejakulacije ( npr. upala sjemenika, prostate, uretre...). Najčešći uzročnici su mikoplazme,klamidija, te Gram pozitivne i Gram negativne bakterije kao što su enterokoki, streptokoki, E.Coli, klebsiele, stafilokoki. Pacijenti se najčešće žale na bolove u testisima, osjećajem nelagode u perineumu, te osjećajem peckanja prilikom mokrenja koje se ne mora javljati svakiput. Najčešće su upale u početnoj fazi asimptotske, te obično prvi simptom bude trag krvi u spermi.
HPV uzrokuje nastajanje priraslica u mokraćnoj cijevi koje često pucaju prilikom ejakulacije ili mokrenja. Posljedica toga je pojava krvi u urinu, ejakulatu ili na donjem rublju.
Preporučamo vam napraviti bris mokraćne cijevi za test na Chlamydiu trachomatis ( CT – ID Digene ), iz ejakulata test na mikoplasme, te aerobne i anaerobne bakterije. U slučaju da tu ne pronađete uzročnika, slijedeći korak bi bio bris mokraćne cijevi na HPV ( HPV Digene ). Ako i taj test bude negativan, preporučamo napraviti tumorski marker za tumore testisa b-hCG te tumorski marker za prostatu PSA. Ako se dokaže uzročnik infekcije bilo koje etiologije potrebno je provesti liječenje kod oba partnera istovremeno. Jako je bitno načiniti kontrolu nakon provedenog liječenja.

Vrh

Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Forum je zaključanOdgovori Stranica: 1/1.   [ 2 post(ov)a ]

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Baner Baner Baner Baner Baner Baner Baner