Forum je zaključanOdgovori Stranica: 1/1.   [ 2 post(ov)a ]
Autor/ica Poruka
 Naslov: nalazi cervikalnih briseva
PostPostano: 27 lis 2010, 13:58 
Jr. Member

Postovani,
nalaz zadnjeg brisa cerviksa glasi :
- kultivacija aerobna
izolat : Streptococcus agalactiae- skoro čista kultura.
Napomena : Beta hemolitički streptokok grupe B.

Ono što me buni je da na istom tom nalazu , pri dnu papira piše : kultivacija anaerobna - anaerobne bakterije nisu izolirane, međutim, na drugom nalazu opet piše : kultivacija anaerobna : Mycoplasma hominis NIJE izolirana, Ureaplasma urealyticum - niski titar ( < 10 000).

Za sve navedeno ginekolog mi je propisao Sumamed tablete (prvi dan 2 tablete i drugi dan 1 tabletu), te nakon toga 5 dana Amoksicilin 500mg (3Ć€

Vrh

Naslov: Re: nalazi cervikalnih briseva
PostPostano: 28 lis 2010, 13:47 
Moderator

Cijenjena,
BHS - B je relativno čest, dolazi u genito urinarnom području,izaziva upale bubrega, mjehura, jajnika,maternice i dr... kod muškaraca upalu testisa i prostate uz urotrakt.
Nemojte ići u tridnoču sa infektom jer mogu nastati komplikacije u trudnoči a pogotovo kod poroda je opasno za dijete da ne pišem sve ide od upale pluća, neuroloških problema, kožnih problema ,sve do povećane smrtnosti.Kada riješite sadašnji infekt svakako treba napraviti kontrolni bris 6 - 7 dana prije poroda,a partner sada treba napraviti test na aerobe iz ejakulata ( BHS - B ).Ta se bakterija prenosi spolnim odnosom, urinom, rukama, preko hrane....
Iz iskustva mislim da ova Vaša terapija neće biti dovoljna i zato obavezno napravite kontrolni test za 2 tjedna nakon liječenja.

Vrh

Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Forum je zaključanOdgovori Stranica: 1/1.   [ 2 post(ov)a ]

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Baner Baner Baner Baner Baner Baner Baner