Forum je zaključanOdgovori Stranica: 1/1.   [ 2 post(ov)a ]
Autor/ica Poruka
 Naslov: LLETZ
PostPostano: 16 sij 2010, 01:03 
Jr. Member

Poštovana,
Imam 24 godine. Prije 5 i pol tjedana izvršen mi je LLETZ postupak. Naime zadnje 2 godine papa test je pokazivao Cin1, a zatim prije pola godine askus, doktorica je pocela sumnjati na hpv iako je test na hpv bio negativan. U međuvremenu moj partner i ja koristili smo kondome jer je on prije 2 i pol godine bio hpv pozitivan, visokog i niskog rizika. Prije 5 mjeseci prilikom jednog od odnosa,kondom je puknuo. Zatim smo nastavili imati nezaštićene odnose. Nakon sto sam to rekla doktorici
ona mi je preporucila LLEDZ s obzirom da su rezultati dvije kolposkopije u razmaku od nekoliko mjeseci bili isti iako sam primala terapiju antibiotikom. Nakon LLETZ zahvata nisam imala odnose tri rjedna niti sam ista stavljala u rodnicu. Nakon tri tjedna ponovno imam odnose ali nakon odnosa imam vodenasti iscjedak sa sukrvicom, blago roskast. Nista me ne boli. Također doktorica je prilikom LLEtz-a uzela uzorak sa par mjesta i poslala ga na analizu, potvrđeno je da nisam pozitivna niti na HPV niti na Klamidiju. Ja sam oduvjek sumnjala da su neuredni papa testovi bili zbog kronicnih upala, jer sam cesto imala gardnerellu i candidu albicanis. Također otkad sam spolno aktivna mislim da imam problema sa vlazenjem rodnice pri odnosu. Pogotvo mi se čini da je stanje \"suho\" barem za moje godine. Inace trenutno mi je iscjedak varira od gustog žutog- tamnožutog dok se osuši, i prozirno mliječnog. Parter ponekad ima suhu kozicu, pogotovo pri vrhu ali ga nista ne pece i prođe čim namaže par puta s b-panthenom. Da li je uzrok suhoća moje rodnice? Možete li mi reći da li to što ja nisam hpv pozitivna znači da je moj partner posve izliječen( on je provodio liječenje prije 2 godine)? Da li je sukrvica nakon odnosa normalna s obzirom na LLEDZ? Kako pospjesiti vlazenje rodnice tokom odnosa ili je to jednostavno moja prirodna karakteristika? Unaprijed hvala te isprike na opširnosti, no ova me pitanja zaista muče.

Vrh

Naslov: Re: LLETZ
PostPostano: 20 sij 2010, 12:45 
Moderator

Vaše pitanje je složeno i zadire u više različitih problema.
I SUHOĆ A : može biti vezano uz psihičko stanje : da li ste bliski sa partnerom, postoji li toplina u odnosu, imate li dovoljno vremena za predigru.. postoji li išta što bi vas psihički koćilo i stvaralo zadršku ili prepreku ( neke slike iz djetinjstva,strogost roditelja, kazne, ismijavanje, osjećaj da niste dovoljno voljeni, da li vam se partner sviđa na izgled i da li je dovoljno strpljiv, nježan, želi li vas shvatiti u svakoj situaciji. U vašoj dobi je vjerojatna kočnica od navedenih ili nešto iz tog sadržaja. Možda ste anatomski uski ili je defloracija bila bolna pa se podsvjesno povlačite.....Svakako bi trebalo s vama porazgovoriti bez žurbe.
II PRISUTNA INFEKCIJA : ako postoji upala toga područja odnos može biti bolan i neugodan.To mogu izazvati bakterije,virusi i gljivice.
III HPV
Situacija je potpuno nejasna i bez pregleda ne mogu dati preporuku.
CIN - ove i druge promjene mogu izazvati :
do CINa I samo bakterije ili samo virus HPV-e
visokog , niskog rizika ili mješani rizici, zatim mogu biti infekcije istovremeno mješane bakterijske i HPV.
Letz se ne radi na pamet.Prvo je potrebno napraviti kompletnu mikrobiološku obradu znači - briseve na aerobne i anaerobne bakterije i gljive,na mikoplazme, klamidiju i to treba uvažiti da nije svejedno kojim testom se radi analiza, jer su rezultati vrlo različiti.
Kada se provede ciljanao liječenje oba partnera antibioticima ponavlja se PAPA test i radi kolposkopija koja također vrlo ovisi o uređaju kojim se radi i o iskustvu u kolposkopiji.
Na Evropskim skupovoma o HPVu kažu da operativni zahvat nije dovoljan mora se provoditi i kemijsko lječenje.
III KADA PUKNE KONDOM infekt se prenosi u potpunosti, a ako je cijeli nije 100 % na zaštita, naročito protiv klamidije jer nje ima u očima,ustima, nosu, urinu, cervikalnom sekretu, u debelom crijevu.
OBOJE trebate provesti ispravnu dijagnostiku, razgovor i ispravno liječenje.
Mi to radimo u timu : ginekolog, ja se bavim infekcijama i ako je potreban endokrinolog.
Za vrijeme liječenja morate izostaviti spolne odnose i intimne kontakte do izlječenja bez obzira na kondome.Imamo potpuni uspjeh kod parova koji surađuju.

Vrh

Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Forum je zaključanOdgovori Stranica: 1/1.   [ 2 post(ov)a ]

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Baner Baner Baner Baner Baner Baner Baner