Forum je zaključanOdgovori Stranica: 1/1.   [ 2 post(ov)a ]
Autor/ica Poruka
 Naslov: Kako obnoviti vaginalnu floru!?
PostPostano: 25 svi 2006, 13:10 
Jr. Member

Poštovani,

Imam 28 god. i prije 3 mj. sam imala upalu mjehura i pila Nolicin 10 dana i Ninur 8 dana. Nastavilo me peckati poslije mokrenja, te sam 5 dana nakon antibiotika otišla na briseve(vaginalni, cerviksa, uretre) i urinokulturu i sve je bilo uredu, da bi nakon par dana ponovila urinokulturu i izolirana mi je E. coli 10 na 5 i počela sam piti Novocef, 14 dana. U isto vrijeme mi je ginekolog na pregledu našao candidu i počela sam koristiti vaginalete. 2x Canasten, 2x Plymicol + Difulcan, dvije najjače tablete) Kroz cijelo to vrijeme pikanje u uretri nije prestalo, jedino poslije korištenja vaginaleta intenzitet se smanjio, ali bilo je prisutno. Č ak mi je i u stolica bila meka i sa dosta sluzi, a sada nakon acidosalusa se reguliralo ali još primječujem nekakve bijele ljuskice u njoj. 10 dana nakon Novocefa urinokultura je bila sterilna. Pijem i brusnice u tabletama i kapi za regulaciju funkcije mokr. puteva. Uvin čaj ne jer mi je doktorica rekla da brusnice i uvin čaj poništavaju djelovanje jedno drugom!?
Sada, nakon tri mjeseca, stanje je slijedeće...
Još me lagano pika u mokračnoj cijevi, počne par sekundi nakon mokrenja, malo pecka i žari nakon 8h sjedenja na poslu, tu i tamo žučkasti iscjedak, kad se perem sve je sklisko od nekakve prozirne sluzi, menstruacija mi kasni 10 dana (odnose nisam imala zadnja 3 mj., zadnja dva ciklusa 28 i 27 dana, inače oko 30 dana).
Koristim acidosalus (14 dana, pijem ga i apliciram u rodnicu) i malo mi je lakše, ne peće više toliko i lagano pikanje i peckanje izvana se javi isto nakon mokrenja i onda se smiri.
Trebam napraviti bris vrata maternice na gljivice i bakterije i dati urinokulturu (briseve uzimaju ponedjeljkom i srijedom) i pošto mi menstruacija kasni i očekujem ju svaki dan do tada cu koristiti acidosalus, jer me strah prekinuti pošto mi je smanjilo muke za 50%, a moram ga prekinuti aplicirati najmanje tri dana prije briseva. Ujutro si nakapam 3 kapljice eteričnog ulja čajevca na gaćice.
Prema simptomima, što bi to moglo biti!?
Peckanje, tu i tamo crvenilo izvana (mažem ujutro s Plymicol kremom, a prije spavanja s acidosalus kremom), sluzavi iscjedak, pikanje u mokračnoj cijevi. Brine me kašnjenje menstruacije (bila sam u zadnja dva mjeseca na tri pregleda i papa testu koji je uredu)!?

Dobila sam menstruaciju dan nakon što sam napravila briseve (vrata maternice, uretre, cerviksa). Neki nalazi su gotovi i sve je uredu, nema gljivica, urinokultura sterilna..., samo još čekam nalaz od klamidije, a i ona bi trebala biti negativna, jer nije nađena ni prije više od mjesec dana.
Ako je poremečaj vaginalne flore, koliko treba da se vrati u normalu, tako da ne očekujem da ce brzo proci, ako nece!?
Za sada sam prestala koristiti brusnicu, koristim Acidosalus kremu dok imam menstruaciju, a poslije cu nastaviti sa apliciranjem. Pijem Fermental probiotik na bazi aloevere, mliječno kiselih bakterija i vitamina B.
Koliko vremena treba da bi nestali simptomi, otprilike i što od hrane pomaže a što odmaže!?

[Ispravljano od: lidia dana 02-06-2006 u 11:01 GMT]

[Ispravljano od: lidia dana 02-06-2006 u 11:03 GMT]

Vrh

Naslov: Re: gljivična infekcija ili ???
PostPostano: 31 svi 2006, 11:14 
Moderator

Nakon svih pretraga koje ste učinili i sve terapije koju ste proveli (a osim uroinfekta nije nađeno zapravo ništa!), mišljenja sam da Vam u ovom trenktu ne može biti ništa, jer ste vjerojtno „ potukli sve živo“, a vjerojatno ste poremetili i normalnu bakterijsku floru koja mora biti prisutna na koži i na sluznicama. Te bakterije Vas štite od patogenih bakterija i gljiva koje su normalni stanovnici kože i debelog crijeva. Dakle, nastala je svojevrsna neravnoteža, koja Vam vjerojatno smeta više od infekcije koja je vjerojatno davno izliječena. Mišljenja sam da trebate prestati sa svom terapijom ( osim acidosalusa- njega nastavite koristiti, on može ubrzati oporavak normalne flore).
Kašnjenje menstruacije nema nikakve veze sa infekcijom urinarog trakta. Radi se vjerojatno o poremećaju menstrualnog ciklusa (ukoliko decidirno tvrdite da spolne odnose u posljednjih 3 mjeseca niste imali). Vaš ginekolog treba učiniti pregled te UZV i ordinirati Vam hormonske tablete za regulaciju ciklusa. To što su prije 3 mjeseca nalazi bili uredni ne znači ništa – sada se vjerojatno također neće naći nikakv patološki organski nalaz već samo poremećaj u funkciji jajnika.

Vrh

Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Forum je zaključanOdgovori Stranica: 1/1.   [ 2 post(ov)a ]

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Baner Baner Baner Baner Baner Baner Baner