Započni novu temuOdgovori Stranica: 1/1.   [ 2 post(ov)a ]
Autor/ica Poruka
 Naslov: taman iscjedak
PostPostano: 30 lis 2010, 21:17 
Jr. Member

postovani dr vec duze vrijeme u vrijeme ovulacije mi se javlja tamno kafenkasto crvenkasta sluz koja sporije izlazi i pravi pritisak na oziljak od carskog reza bila na kontroli kod dr papa nalaz mi je u redu na zadnjem pregledu dr konstatuje u cerkvalnom kanalu narocito u donjoj polovini anehogeni sadrzaj debljine 11 mm prozet hipoehogenom nepravilnom formacijom .u nivou oziljka od carskih rezova istanjen prednji matericni zid do debljne 2mm napominjem da imam 42 god iza sebe 2 carska reza menstrualni ciklus uredan ali menstruacije malo krace 2 do 3 dana i malo oskudnije krvarenje pregled radjen vaginalnom sondom radila i kolposkopiju i ona uredu sta vi mislite ima li razloga za brigu i dali treba potraziti dalju pomoc u nekoj bolnici radi kakvog daljeg ispitivanja jos da navedem da su mi hormoni uredu ovulaciju imam jer smo pratili folikule prosli mjesec hvala i pozdrav

Vrh

Naslov: Re: taman iscjedak
PostPostano: 03 stu 2010, 09:04 
Moderator

Tamni, Vi kažete, -kafenasti iscjedak- u vrijeme ovulacije zapravo znači oskudno krvarenje i to je posve normalno ukoliko ono traje manje od 24 sata. To najčešće znači da je ovulacija uslijedila. Ukoliko pak oskudno krvarenje traje duže od 24 sata, onda to prije znači da je ovulacija izostala (ne navodite koliko to kod Vas dugo traje). Ne mislim da taj sukrvavi iscjedak ima ikakvog utjecaja na debljinu stijenke maternice i da on tu radi bilo kakav pritisak. Nije, naime ništa neobično da je stijenka maternice nakon 2 carska reza stanjena. Ukoliko ne bude novih trudnoća, to neće imati nikakvog utjecaja na Vaš dalji život. O debljini stijenke maternice će trebati voditi računa samo u novoj trudnoći, ukoliko do nje dođe. Debljina stijenke maternice sa sukrvavim iscjetkom srednom ciklusa nema nikakve veze. Za dio ultrazvučnog nalaza kojeg prepisujete, a odnosi se na tvorbu koja je nađena unutar cervikalnog kanala odnosno unutar vrata maternice, ne bih mogao bez pregleda kazati ništa određenije, a pogotovo ukoliko je nalaz PAPA uredan. Također nisam mišljenja da opisana tvorba ima bilo kakve veze sa vaših hormonalnim statusom (navodite da su nalazi hormona uredni). Sasvim sigurno ste od kolega koji su Vas pregledavali dobili informaciju o čemu se radi i kako postupati. Ja sam komentirao činjenice koje sam mogao na osnovu onog što ste naveli. Ostalo bez pregleda ne bih mogao. Ukoliko to želite, naravno, uvijek u nekom drugom centru možete zatražiti drugo mišljenje o Vašim nalazima. No, bez pregleda to nećete moći.

Vrh

Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temuOdgovori Stranica: 1/1.   [ 2 post(ov)a ]

Trenutno korisnika/ca: Google [Bot] i 3 gostiju.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Baner Baner Baner Baner Baner Baner Baner