Započni novu temuOdgovori Stranica: 1/1.   [ 2 post(ov)a ]
Autor/ica Poruka
 Naslov: Vitamini za trudnice
PostPostano: 07 srp 2010, 11:43 
Jr. Member

Spremam se za trudnoću neko vrijeme i ginekolog mi je preporučio da uzimam Elevit multivitaminski pripravak.
Međutim, taj pripravak, kao i pripravci ostalih proizvođača (Prenatal, Centravit) u sebi sadrži željezo.
S obzirom da oduvijek imam visoke nivoe željeza u krvi (28-29 na gornjoj granici) preporučeno mi je da ne uzimam suplemente željeza (uključujući multivitamone), već da dajem krv (jesam, povremeno) i na taj način smanjujem višak željeza (visoko željezo u krvi je veći problem od anemije, barem mi je tako rečeno).
Što mi preporučujete da uzimam. Trenutno uzimam pripravak B6+B12+folna kiselina (ne svaki dan) i s vremena na vrijeme omega3 kapsule zbog povišenog kolesterola.
Također uzimam povremeno kapsule ulja noćurka (primrose oli) radi smanjenja napetosti-bolova u grudima kod PMS-a.
Koje pretrage vezano za željezo bih eventualno trebala napraviti?

Vrh

Naslov: Re: Vitamini za trudnice
PostPostano: 13 srp 2010, 07:52 
Moderator

Obzirom na sve što opisujete, ne morate uzimati Elevit, dakle multivitaminski preparat za trudnice koji sadrži i željezo (koje je uobičajeno svima potrebno). Ono što Vama prije trudnoće treba jest folna koselina. Uzmite dakle samo preparat folne kiselina (ima ih dosta na tržištu i svaki će biti dobar), npr. Folacin. Uzimajte ga dok ne zanesete te u prvom trimestru trudnoće. Za kasnije će se vidjeti, ovisno o nalazima krvne slike. Mišljenja sam da druge pretrage za sada ne morate raditi.

Vrh

Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temuOdgovori Stranica: 1/1.   [ 2 post(ov)a ]

Trenutno korisnika/ca: Google [Bot] i 2 gostiju.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Baner Baner Baner Baner Baner Baner Baner