Započni novu temuOdgovori Stranica: 1/1.   [ 2 post(ov)a ]
Autor/ica Poruka
 Naslov: oporavak nakon konizacije
PostPostano: 20 lis 2003, 10:13 
Jr. Member

prije 5 dana mi je iizvrsena konizacija i drugi dan nakon operacije sam pustena kuci (mislim da je presudan za odluku bio nedostatak kreveta na odjelu!!!).
Lijecnik mi je preporucio strogo mirovanje narednih 10 dana i lagano kretanje nakon toga sve do prve kontrole za 4 tjedna.
Zanima me koliki dio svog dana u prvoj fazi oporavka mogu provesti sjedeci i kako se ponasati u drugoj fazi.
Mogu li setati i koliko dugo, mogu li obavljati kucanske poslove i koje ne bi smjela, da li je problem podizati teze predmete i do koje je tezine to prihvatljivo...?
takodjer me zanima kako se partner (suprug )u ovom slucaju trba ponasati, tj. da li odnos mora bit i s kondomom i da li je to trajno obvezno.
Uglavnom mi treba niz prakticnih uputa za svakodnevni zivot.
Zahvaljujem unaprijed na odgovoru!!!
P.S. Mozda postavljam previse pitanje, ali jos nisam radjala i u obitelji imam anamnezu raka grlica maternice sa smrtnim posljedicama, pa sam dodatno oprezna i zabrinuta!!!

[Ispravljano od: tuga dana 20-10-2003 u 18:07 GMT]

Vrh

Naslov: Re: oporavak nakon konizacije
PostPostano: 23 lis 2003, 09:23 
Moderator

Koliko će točno trajati oporavak nakon konizacije i kako ćete se ponašati ne mogu točno kazati jer ne navodite kojom je metodom konizacija učinjena, klasično u općoj anesteziji, nožem i nakon toga šivanjem vrata maternice ili je učinjen LETZ, kojom se bez opće anestezije posebnom električnom petljom odstranjuje konus.
Mišljenja sam da bez obzira na metodu trebate mirovati barem 14 dana. To ne znači da trebate posve ležati i mirovati u krevetu ali izbjegavati svaki veći fizički napor. Šetnje također barem 14 dana ne dolaze u obzir. Kućanske poslove dakle nećete raditi barem 14 dana ( ukoliko je konizacija obavljena klasično i do 4 tjedna ).
Spolni odnos ne savjetujemo barem 6 tjedana. Nakon toga, do kontrolnog nalaza PAPA savjetujem spolni odnos sa prezervativom. Nakon kontrolnog nalaza PAPA dobit ćete dalju preporuku ovisno o nalazu.

Vrh

Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temuOdgovori Stranica: 1/1.   [ 2 post(ov)a ]

Trenutno korisnika/ca: Yahoo [Bot] i 4 gostiju.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Baner Baner Baner Baner Baner Baner Baner