Forum je zaključanOdgovori Stranica: 1/1.   [ 2 post(ov)a ]
Autor/ica Poruka
 Naslov: Bolovi u preponama i donjem dijelu stomaka
PostPostano: 16 lip 2009, 16:57 
Jr. Member

Postovani,

moje pitanje je vezano za bol koju osjecam vec 10-tak dana. Bol nije konstantna vec se javlja u preponama i donjem dijelu stomaka na desnoj strani samo prilikom okretanja u krevetu (s lijevog boka na desni), prilikom ustajanja iz kreveta te kada se oslanjam na tu desnu nogu prilikom hodanja. S vremenom kada napravim 10-tak koraka bol bude manja, a takodjer sam uocila kada rukom malo podignem taj dio stomaka da mi bude malo lakse.

Danas sam usla u 36 tjedan, a zadnja 4 mjeseca sam provela na strogom mirovanju. Zadnji pregled prije dva dana je bio u redu, a radila sam UZV i CTG. Spomenuta je bol doktoru koji je samo odgovorio da je beba vec u zdjelici.

Mene zanima je li zaista moguce da to boli toliko jako i toliko dugo od pritiska bebe te je li moguce da je i ovo dugotrajno lezanje uzelo svoj danak i da zbog duge neaktivnosti kosti zdjelice i prepona i nisu bas u \'\'formi\'\'

Kontrakcije pouzdano znam da nemam niti ostale bolove koji bi se mogli okarakterizirati kao menstrualni bolovi.

I jos jedno pitanje - je li pojava ruzicastog iscjetka u manjim kolicinama znak da se vrat maternice poceo otvarati i skracivati? Citala sam da od pojave tog iscjetka porod krene u roku 24h. Ja sam ga imala prije dva dana, ali jos uvijek nemam nikakvih kontrakcija. Posto sam zadnja 4 mjeseca provela na strogom mirovanju zbog omeksanog i skracenog cerviksa, a prije nekoliko dana sam pocela sa setnjama razmisljam da je taj iscjedak mozda posljedica naglog pritiska bebe i pucanja kapilara?

Inace, termin mi je 17.07.

Unaprijed Hvala,
Mia

[Ispravljano od: mia0203 dana 22-06-2009 u 08:32 GMT]

[Ispravljano od: mia0203 dana 23-06-2009 u 19:28 GMT]

Vrh

Naslov: Re: Bolovi u preponama i donjem dijelu stomaka
PostPostano: 30 lip 2009, 08:06 
Moderator

Teško je bez pregleda posve točno kazati uzrok bolova, no tegobe poput Vaših su dosta često prisutne kod trudnica u visokoj trudnoći. Radi se o tome da pod djelovanjem progesterona- hormona kojeg nazivamo -čuvarom trudnoće- a koji je u trudnoći jako povišen te dolazi do bubrenja ligamenata koji drže stabilitet zdjeličnog obruče te kralježnice. Kao posljedica tog procesa dolazi do povećanja pokreta u zglobovima koji postoje između svih kostiju u tom dijelu tijela (pokreti u tim zglobovima su inače izvan trudnoće maleni ili minimalni). Posljedica su bolovi i osjećaj kojeg trudnice često navode, a to je -kao da će se sve raspasti- ili da imaju tegobe poput njihovih baka i djedova. Radi se o doduše, neprijatnim smetnjama, međutim one vrlo brzo nakon poroda posve prestaju. Svrha ovoga je da u zdjeličnom koštanom obruču ima nešto više mjesta za prolaz djeteta (taj koštani zdjelični obruč je dio porođajnog kanala). Na žalost, nema nikakvog liječenja, nego mirovati i izbjegavati pokrete koji Vas smetaju. Kao što rekoh ranije, sve će ubrzo nakon poroda prestati i nestati.

Vrh

Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Forum je zaključanOdgovori Stranica: 1/1.   [ 2 post(ov)a ]

Trenutno korisnika/ca: / i 4 gostiju.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Baner Baner Baner Baner Baner Baner Baner